Facebook’ tan Google +1 e Arkadaşlarınızı Aktarın

F

Google+ Plus ve Davetiye DağıtımıGoogle +1 Plus daha tam olarak açılmadı. Davetiye yöntemi ile üye alımlarına devam ediyor. Fakat görünen o ki ilgi oldukça büyük.  Hergün birçok kişiden davetiye isteği gelmekte. En basitinden Google+ Plus İnceleme ve Davetiye Dağıtımı yazımda 30 un üzerinde ziyaretçim davetiye isteğinde bulundu.

Şimdi gelelim Facebook‘ taki arkadaşlarımızı Google+1 e nasıl geçireceğiz.  Bunu yapmanın direk bir yolu bulunmamakta. Şuan sadece Chrome un bir eklentisi ile yapma şansımız var. 

Öncelikle Chrome tarayıcımızı açıyoruz. Yoksa buradan indirip kurabilirsiniz. Gmail ve Facebook hesaplarımıza giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra Facebook Friend Exporter eklentisinin sayfasına gidip kurulumu yapın. Facebook ta arkadaşlarım sayfasına gelin. Tabi şunu belirtmek isterim ki eklentinin çalışmasını yapmak için Facebook hesabınızın dilinin ingilizce olması lazım. İngilizce yapmak için Hesap ayarları bölümünden Dil sekmesine gelin ve English(US) seçin. İşlemimiz bittikten sonra tekrar eski haline getiricez. Arkadaşlar sayfasına girdiğinizde aşağıdaki ekranda işaretlediğim gibi Export Friends çıkacaktır.

facebook tan google +1 plus a arkadaşları aktarma

Export Friends 2 tıkladığınızda kutucuğu işaretleyip ilerleyin. Aşağıdaki ekran gelecektir.

facebook tan google +1 plus a kişileri aktarmaBundan sonraki süreç arkadaş listenizin büyüklüğüne göre değişmektedir. İşlem sonunda ise Gmail rehbere kayıt seçeneğine tıklayın. Ayrıyetten csv dosyası halinde bilgisayarınıza yedek te alabilirsiniz. Gmail kişilerine kopyalaması bitince Google +1 de çevrelerinize gelin. Kişilerinizin hepsini göreceksiniz. İşte bu kadar. Şimdilik biraz uzun yoldan yapılıyor. Ama kesin çözüm budur.

Yazar Hakkında

Serhan Yıldız

Balıkesir Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümü mezunuyum. SEO, Sosyal Medya, İnternet Reklamcılığı, Web Programlama, Motivasyon ve Performans Arttırma alanlarında MedyaZ İnternet Hizmetlerinde Kurumsal Danışman olarak görev yapmaktayım.

6 Yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategoriler

Son Yorumlar

Bumerang - Yazarkafe
SEO Uzmanı

SEO Uzmanı