Ubuntu 12.04 Cinnamon 1.4 Kurulumu

U

Ubuntu uzun zamandır Unity arayüzü ile beraber gelmekte. Gnome 3 ise bazen hantallaşmakta. Cinnamon burada oldukça iyi bir şekilde devre giriyor. Gnome 2.3 ten alışık olduğumuz görünümü ve hızıyla oldukça tatmin edici. Cinnamon 1.4 kurmak için Unity veya Gnome 3.x serisi arayüzünüzü kaldırmanıza gerek yok. Bütün arayüzler beraber çalışabilmektedir. Tek yapmanız gereken oturum açtığınız sırada seçiminizi yapmak.

Kurulmuş olan Cinnamon 1.4 ten bir ekran görüntüsü aşağıda.

Cinnamon 1.4 ü Ubuntu 12.04 e yüklemekiçin aşağıdaki komutları terminalden sırayla girin.

Sorunsuz bir kurulum yaptıysanız sistemi yeniden başlatın ve oturum açma bilgilerini girdiğiniz ekranda Cinnamon seçimini yapın

Yazar Hakkında

Serhan Yıldız

Balıkesir Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümü mezunuyum. SEO, Sosyal Medya, İnternet Reklamcılığı, Web Programlama, Motivasyon ve Performans Arttırma alanlarında MedyaZ İnternet Hizmetlerinde Kurumsal Danışman olarak görev yapmaktayım.

2 Yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

    • Önceden Gnome 3.x kullanırdım. Cinnamonu 1.4 sürümü ile denemeye başladım.Oldukça başarılı. Hız bakımından fazlasıyla tatmin edici. Şuan %95 Cinnamon kullanıyorum. Biraz daha gelişirse çok daha iyi yerlere gelecektir.

Kategoriler

Son Yorumlar

Bumerang - Yazarkafe
SEO Uzmanı

SEO Uzmanı