SEO Uzmanı

SEO Uzmanı

SEO Uzmanı

SEO Uzmanı, SEO Danışmanı olarakta adlandırılan kişiler sitelerinizin arama motorlarında (Google, Yandex, Bing, vs..) üst sıralara çıkmanızı sağlar. Gerçek bir SEO Uzmanının yaptığı işlemler aslında tahmin edildiği gibi kolay sıradan işlemler değildir. SEO Stratejisini oluşturmak bile bütünüyle projeyi sağlam temeller üzerinde inşa etmenin en önemli adımıdır.

Günümüzde arama motorlarının sürekli algoritma değiştirmesi sonucu, eski kemikleşmiş yöntemlerin aslında şuan hiç bir işe yaramadığını açıkça göstermektedir. Gerçek SEO Uzmanı bu gelişmeleri takip eder, kendini geliştirir ve her gün bilgilerini yenilikler doğrultusunda tazeler. En önemlisi bunları hizmet verdiği sitelerde günün şartlarına göre uygular.

SEO Uzmanının yaptığı işi en kısa ve doğrudan anlatmak gerekirse;

SEO Uzmanı sitenizi ve rakiplerinizin sitelerini inceler, sitenizinde yapılması gereken yazılımsal değişiklikleri yapar, ve arama motorlarında sitenizi rakiplerinizin üzerine çıkararak daha fazla trafik ( müşteri adayı ) elde etmenizi amaçlar.

SEO Uzmanı Nasıl Çalışır?

SEO belli adımlar doğrultusunda ilerleyen bir iştir. İlk önce SEO uygulanacak sitenin SEO ve yazılım durumu incelenir.

Ardından rakip sitelerin durumları incelenir.

SEO Stratejisi oluşturulur. Neler yapılacağı ne zaman yapılacağı çizelge halinde ortaya konur. En çok zahmetli ve önemli kısımda aslında budur.

Strateji oluşturulduktan sonra plan dahilinde adım adım ne yapılacaksa büyük bir titizlikle harekete geçilir.

Google da İlk Sırada Olmak Neden Önemli?

Google, Yandex veya Bing de ilk sıralarda olmanın önemi büyüktür. Öncelikle alanınızda söz sahibi olduğunuzu gösterir. Ardından müşteri adaylarının %90 ınını kendinize çekmenizi sağlar. Pazar payınızı, marka bilinirliğinizi arttırır. Google SEO Uzmanı veya Yandex SEO Uzmanı yapacağı çalışmalar ile de bunu hedefler.

Google da Sürekli Birinci Sırada Kalmak Mümkün mü?

Eskiden belli başlı işlemlerle arama motorları kandırılıp sitelerin çok uzun zamanlar boyunca ilk sırada kalmasını sağlanabiliyordu. Ama artık günümüzde arama motorları belli aralıklarla algoritma değişikliğine gittiğinden şuan için sürekli birinci sırada kalmak mümkün değil. Belli bir süre yoğun SEO çalışması yapıldıktan sonra dahi düzenli SEO çalışmasının sürekli olarak devam ettirilmesi sitenin düşüşünü engelleyeceğinden Aylık SEO gereksiz görülmeden devam ettirilmelidir.

SEO işlemi basit bir işlem değildir. Sadece site haritası oluşturup backlink alınarak yapılabilecek bir şey de değildir. SEO Uzmanı işini iyi bilen, bu konuda kendini her gün geliştiren kişiler olmalıdır. İşini bilmeyen SEO Uzmanlarının sitenizi arama motorlarından çıkmasına sebep olabileceğini asla unutmayınız.

Gerçek SEO Uzmanlarıyla çalışmaya özen gösterin.

SEO Danışmanı

“SEO Uzmanı” üzerine 3 yorum

  1. Geri izleme: SEO Uzmanı Kimdir?
  2. Geri izleme: SEO Uzmanı Kimdir?

Yorumlar kapalı.