General Mobile GM 5 Plus Hard Reset

Her telefon belli bir süre kullanıldığında ister istemez yavaşlamaya başlar. İşletim sistemi artık dosyaları, sistem dosyaları, kullanıcı dosyaları veya sisteme bulaşmış zararlı yazılımlardan kaynaklı olabilir. Fabrika ayarlarına döndürmekte her zaman yeterli olmuyor. Fabrikadan çıktığı andaki performansı alamayabiliyorsunuz.

General Mobile GM 5 Plus ı hızlandırmak için ne yapmalı?

İşte bu noktada cihazınızı gerçekten fabrika çıkışına döndürmenüz için bir imkanınız bulunmakta. Hard Reset dediğimiz bu olay her telefon kullanıcısının rahatça ulaşamayacağı, biraz çaba sarfettiren bir yola sahip.

Not : Hard Reset atmadan önce ayarlardan fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyiniz. Eğer çözüm olmaz ise hard reset atınız.

Not 2 : Hard Reset attığınızda cihazınızdaki tüm veriler silenecektir. Bu yüzden önemli verilerinizin yedeğini almanız gerekmektedir.

Not 3 : Bu işlemden doğabilecek tüm sorunlar sizi bağlar. Yeterli bilginiz yok ise yapmayınız. Yaptıktan sonra oluşacak hatalardan tarafımı sorumlu tutmayınız!

General Mobile GM 5 Plus Hard Reset Nasıl Atılır?

Adım adım General Mobile GM 5 Plus Hard Reset Atma :

  1. General Mobile 5 Plus telefonunuzu kapatınız.
  2. Cihaz kapandıktan sonra Ses Yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Güç) tuşuna basın ve Yatan Android simgesini görünceye kadarda elinizi hiç bir tuştan çekmeyin.
  3. Ekranda Komut Yok yada No command yazacaktır. Bu ekranda ise Açma (Güç) tuşuna basılı tutarken bir defa Ses Yükseltme tuşuna basın.
  4. Açılan menüde Ses Azaltma ve Yükseltme tuşları ile aşağı yukarı gidebilirsiniz. Wipe Data/Factory Reset seçeneğinin üzerine gelin ve Açma(Güç) tuşuna bir kere basın.
  5. Yes/No sorusuna Yes in üzerindeyken Açma (Güç) tuşuna basıp onaylayın.
  6. İşlem bittikten sonra açılan menüde Reboot System Now seçeneğinin üzerine gelip Açma(Güç) tuşuna basıp onaylayın.

Bu işlemden sonra telefon yeniden başlayacak ve fabrika çıkışındaki gibi olacaktır. General Mobile GM 5 Plus telefonunuzun sıfırdan kurulumunu yapmanız gerekmektedir.

“General Mobile GM 5 Plus Hard Reset” üzerine 6 yorum

  1. Telefona format attık ancak önceki şifresini istiyor ama eski bilgilerini hatırlamıyoruz ne yapmalıyız.

    Yanıtla

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.