Instagram mesajlaşma özelliği yenilendi

I

Instagram, dünyada sosyal ağların başını çekmekte olan video ve fotoğraf paylaşımı üzerine yoğunlaşmış bir sosyal ağdır. Instagram kullanıcıların etkileşimini arttırmak için direkt mesaj (özel mesaj) özelliğini daha önceden devreye sokmuştu. Bu sayede kullanıcılar birbirleriyle veya grup halinde mesajlaşabiliyordu.

Instagram blogundan yaptığı resmi açıklama ile mesajlaşma özelliğinde bir yenilik getirdiğini duyurdu. Artık akış ekranınızda bulunan bir fotoğrafı direk olarak arkadaşlarınızla özel mesaj özerinden paylaşabileceksiniz.

Kullanıcılar önceden bir fotoğrafı arkadaşlarıyla paylaşmak için ya ekran görüntüsü alıyordu yada arkadaşlarını etiketlemek zorunda kalıyorlardı. Artık tek bir dokunuşla beğendiğiniz fotoğrafları arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz.

Uygulamanın Play Store da güncellemesi geldi. Fakat güncellemeyi yaparak bu özelliğe hemen kavuşamıyorsunuz. Özellik bölgesel olarak verildiğinden yakın zamanda Türkiye içinde otomatik olarak kullanılabilir durumda olacaktır.

Yazar Hakkında

Serhan Yıldız

Balıkesir Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümü mezunuyum. SEO, Sosyal Medya, İnternet Reklamcılığı, Web Programlama, Motivasyon ve Performans Arttırma alanlarında MedyaZ İnternet Hizmetlerinde Kurumsal Danışman olarak görev yapmaktayım.

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategoriler

Son Yorumlar

Bumerang - Yazarkafe
SEO Uzmanı

SEO Uzmanı