Vodafone Smart 6 SAR Değeri

V

Daha önceden tanıtımını yaptığım Vodafone Smart 6 nın internette pek bulamayacağınız bir özelliğini önemle aktarmak istiyorum. SAR Değeri Türkçe de karşılığı Özgül Soğurma Oranı dır. Sağlık açısından oldukça önemli olan bu değer konusunda bilgi sahibi olmak ve telefon alırken buna göre almak gerekmektedir.

Vodafone Smart 6 SAR Değeri Ne Kadar?

Mobil cihazlar için en yüksek SAR Değeri 2.0 W/kg dır. Vodafone Smart 6 cihazının kulak testlerindeki en yüksek SAR limiti 0.298 W/kg dır. Vücut testlerindeki SAR değeri ise (1.5 cm mesafeden ölçüldüğünde) 0.930 W/kg olarak ölçülmüş.

Vodafone Smart 6 nın kullanılmasında sağlık açısından bir sakıncası yoktur.

Not: Tüm mobil cihazlar belli bir SAR değerine sahiptir. Bu yüzden mobil cihazlar ile uzun süreli temas her zaman sağlık açısından olumsuz durumlar yaratabilir. Bu yüzden mobil görüşmeler yaparken kulaklık kullanılması sağlığınız için yapabileceğiniz en iyi şeydir.

Yazar Hakkında

Serhan Yıldız

Balıkesir Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümü mezunuyum. SEO, Sosyal Medya, İnternet Reklamcılığı, Web Programlama, Motivasyon ve Performans Arttırma alanlarında MedyaZ İnternet Hizmetlerinde Kurumsal Danışman olarak görev yapmaktayım.

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yazar : Serhan Yıldız

Kategoriler

Son Yorumlar

Bumerang - Yazarkafe
SEO Uzmanı

SEO Uzmanı