Keçi Sütü Sabunu

Keçi sütü sabunu doğal cilt arındırıcı ve aynı zamanda da nemlendirici bir sabundur. Doğal keçi sütü ve zeytinyağının karışımından elde edilen keçi sütü sabunu cilt için adeta bir mucizedir. Özellikle keçi sütünde bulunan protein ve yağlar içerdiği pH değerleri ile insan cildine benzemektedir. Bu nedenle insan cildini koruyucu ve besleyici özelliği vardır. Tüm cilt tiplerine uygun olan keçi sütü sabunu cildi arındırmaya ve cilt lekelerinden kurtulmaya yarar. İçerdiği alfa hidroksi asit sayesinde ciltteki ölü derilerin atılmasını sağlayan bu sabun cilde doğal peeling uygulamaktadır. Özellikle makyaj temizlemede ve cildi bakterilerden arındırmada mükemmel bir etkiye sahiptir. Sadece keçi sütü sabunu kullanarak doğal cilt bakımı uygulamak mümkündür.

Siyah Nokta ve Akneler

Düzenli olarak kullanıldığında içeriğinde bulunan proteinler zararlı bakterilerin cilde olumsuz etki yaratmasını önlüyor. Özellikle sivilce ve akne gibi en önemli cilt sorunlarında kısa sürede çözüm sunuyor.

Gözenekler

Sivilce ve akneler için çözüm olan bu sabun aynı zamanda gözenekleri de sıkılaştırmaktadır. Bu etkisi sayesinde daha canlı ve genç bir cilt görünümü sunmaktadır.

Cilt Onarıcı

Zaman içerisinde oluşan çeşitli cilt problemleri, kırışıklıklar ve lekelerin çözümünde etkilidir. Özellikle yaşlanma belirtileri olarak oluşan kırışıklıkları önlemede düzenli kullanım etki göstermektedir.

Egzama ve Mantar

Keçi sütü sabunu egzama ve mantar gibi cilt hastalıklarının oluşturduğu kaşıntıyı gidermede de etki sağlamaktadır. Özellikle alerji riskinin az olması ve ciltte herhangi bir tahrişe neden olmaması nedeniyle kaşıntı ile ilgili problemlerin çözümünde etkilidir.

Ölü Hücreleri Arındırma

Zaman içerisinde deride biriken ölü hücreler keçi sütü sabununda bulunan alfa hidroksi asit sayesinde vücuttan atılmaktadır.

Cilt Kanserini Önleme

İçerdiği selenyum sayesinde cilt kanserini önleyici etkisi bulunan keçi sütü sabunu aynı zamanda güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı da cildi korumaktadır.

Güzel bir cilt için doğal bakım fırsatı sunan keçi sütü sabununu köpürtülerek cilde uygulanabilir. Ardından cildin emdiğini hissettikten sonra durulamak yeterlidir. Keçi sütü sabunu içinde bulunan protein ve vitaminler cildin doğal nemini kazandıracaktır. Güzel bir cilt için mutlaka denenmesi gerekmektedir.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.