Windows 10 devri başlıyor

Microsoft, Windows tarihi boyunca en güvendiği ve en iddialı işletim sistemi olan Windows 10‘ u bugün 190 ülkede kullanıcılara açmaya başladı. Windows serisinin en son sürümü Windows 8 iken 9 u atlayarak 10 a geçmesi bazı şeyleri ciddi anlamda değiştirdiği imajını yaratmaya çalışmasından olsa gerek.

Windows 10 bir çok Windows 7 ve Windows 8 bilgisayara otomatik olarak ücretsiz yükseltme imkanı sunuyor. Bu imkan Windows 10 un yaygınlaşma hızını oldukça fazla arttıracaktır.

Windows 10 2025 yılına kadar güncelleme desteği göreceğini de ayrıca belirtmek gerek.

Windows 10 ne zaman yayınlanacak?

Windows 10 29 Temmuz 2015 günü Türkiye saati ile 11:00 den itibaren kademeli olarak kullanıcılara verilmeye başlanacak. Bazı bilgisayarlarda Windows dizini altında daha önceden indirmelerin başladığı da başka bir iddia.

Windows 10′ u kimler indirebilecek?

Windows 10, Windows 7 Home ve Pro ile Windows 8 kullanıcıları tarafından işletim sistemleri ücretsiz olarak güncellenebilecek. Enterprise sürümleri ücretsiz güncellenecekler listesine dahil değil ne yazık ki. Kurumsal kullanıcılar Windows 10 kurulumları ise 1 Ağustos’ta başlayacak.

Bilgisayarınızın Windows 10 uyumlu olup olmadığını bu sayfadaki yönergeleri takip ederek öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz güncellemelerden yararlanamayan kullanıcılar 119 dolardan başlayan fiyatlarla Windows 10 sahibi olabilirler.

Windows 10 hangi cihazlarda kullanılacak?

Windows 10 evrensel bir işletim sistemi olarak tasarlandı. Bu yüzden Masaüstü bilgisayarlar, tabletler, telefonlar, Raspberry Pi, Xbox One gibi 2.000′ den fazla farklı cihaza kurulabilir.

Windows 10 Başlat Menüsü

Windows 8 den itibaren başlat menüsü kalkmıştı. Microsoft bu hareketin çokta iyi bir hareket olmadığını anlamış olacak ki, yeni bir başlat menüsünü Windows 10 a eklemiş bulunuyor.

Internet Explorer Gitti Microsoft Edge Geldi!

Internet Explorer, Chrome, Opera, Firefox ve Yandex.Browser karşısında bir hiçti resmen. Microsoft bunu değiştirmek için bir atılım yaptı ve sistemlerinden Internet Explorer ı çıkartıp Microsoft Edge yi ekledi. Görüntüleri ve kullanım kolaylığı daha iyi gibi duruyor. Daha güvenli olacağını da tahmin ediyorum.

Windows 10 sosyal medyayı tabiri caiz ise tam anlamıyla salladı. Twitter da TT oldu. Kullanıcı yorumlarını okumak için aşağıdan twitter paylaşımlarını görüntüleyebilirsiniz.

 


[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.