Daha önceki yazım olan Vodafone Smart Tab 10 İnceleme yazımdan sonra şimdide Vodafone Smart Tab 7 ve 10 lar için root olma dökümanı hazırladım.

Vodafone Smart Tab 7 ve Vodafone Smart Tab 10 aynı yazılıma sahiptir. Zaten ZTE v11 Smart Tab tır orjinal adı. Tek farkları Ekran boyutları ve bataryaları. Yazılım tamamen aynı. Bunun için root olma işlemleri ikisi içinde aynıdır.

Not: Bu işlemi anlatıma uygun şekilde yaparsanız zaten sorun yaşamayacaksınız. Lütfen dikkatli okuyup anlamadan işlemlere başlamayın. Aksi takdirde Tablet bilgisayarınıza hasar verebilirsiniz. Oluşabilecek hasarlardan sadece siz sorumlusunuz.

Bu işlemi Windows 7 bir makinada yaparsanız sorunsuz bir şekilde yapacağınıza garanti veririm. Belirttiğim yöntemi satır satır uygulamanız gerekmekte tabiki. Fakat Windows XP iki makinada da ZTE sürücüsünü tanıtmada baya bir uğraştırdı. Bu yüzden bu işlemi yapmak için mutlaka Windows 7 işletim sistemini kullanınız.

Öncelikle ADB bağlantısı yapacağımız uygulamamız ve “img” dosyamızın olduğu paketi indirin. 

[wpdm_file id=3]

Şimdi indirdiğiniz Android.zip adlı dosyayı sabit diskinizin “C” bölümüne(ana dizinine) kopyalayın. Ve buraya çıkart diyerek ilk adımı bitirelim. Kontrolümüzü yapalım. C:Android altında 3 adet dosya bulunması gerekmekte. 2 si exe 1 i de img dosyası. Kontrol tamam sa aşağıdan devam edin.

Vodafone Smart Tab ınızı USB ile bilgisayarınıza bağlayın. Normal şartlarda otomatik olarak bir cd-rom oluşturup karşınıza ZTE USB Driver kurulumunu getirmesi lazım. Burada “İleri” tuşlarına basarak ZTE USB Driver kurulumunu bitirin ve Tabletinizi Windows 7 ye tanıtmış olun. Bu işlemden sonra Aygıt Yöneticisine baktığınızda soru işareti olmaması lazım.

Not: Olurda ZTE USB Driver yüklemesi gelmez. Ozaman buradan indirip kendiniz kurunuz. [wpdm_file id=4]

Android tabletinizin Ayarlar > Uygulamalar > Geliştirme bölümünde “USB hata ayıklaması” seçeneğinin yanındaki tiki işaretleyin. Bazen USB ye bağlı iken ekran stabil çalışmıyor. Bunun için USB bağlantısını çıkarıp bu işlemi yaptıktan sonra tekrar USB bağlantısını takmanız gerekebilir.

Şimdi Başlat > Çalıştır dan “cmd” yazıyoruz. Tabi tırnak işaretlerini koymadan.

İlk olarak C:Android dizinine gidiyoruz.

Bootloader ımızı başlatıyoruz.

Cihazımız kapanıyor ve siyah bir ekranda tekrar açılıyor.(bootloader ekranı)

Superboot yüklemesi yapıyoruz:

Bu işlem yapılırken cmd ekranında “Okay” yazacak iki defa. Bu adımdan sonra cihaz tekrar yeniden başlıyor.
cmd ekranında tekrar ADB ile bağlanacağız.

Komutları sırasıyla çalıştırıyoruz. 2. komuttan sonra diyez işareti çıkacak. Merak etmeyin doğru yoldasınız 🙂

Şimdi Markete girip Busybox Installer programını indirip kurun. Daha sonra Superuser programını kurun yada kurmuşsanız güncelleyin. Busybox programını çalıştırın. İlk çalıştırdığınızda Root değilsin uyarısı verebilir. Kapatıp tekrar çalıştırın. “Your device rooted” yazısı yazdığını göreceksiniz. Şimdi root gerektiren bir program kurup deneyebilirsiniz. “Market Enabler” önerebilirim.
İşte bu kadar. Artık Vodafone Smart Tab root işlemi tamamlanmış oldu.

Unroot işlemi için Vodafone Smart Tab 10 Unroot Yapma yazımı okuyabilirsiniz.

 
Vodafone Smart Tab 10 Güncellemesi gelmiş bulunmakta.