Django için Türkçe Kılavuz [E-Kitap]

Django, Python Programlama Dili için hazırlanmış ve BSD lisansı ile lisanslanmış yüksek seviyeli bir web çatısıdır. Basit kurulumu ve kullanımı, detaylı hata raporu sayfaları ve sunduğu yeni arayüz kodlama yöntemleriyle diğer sunucu yazılımı ve çatılardan kendini ayırmaktadır. Django genelde uzun zamandır popüler olmasına rağmen ülkemizde son yıllarda popülerlik kazanmıştır.

Django hakkında Türkçe kaynak yok denecek kadar az. Yıllarca önce böyle bir girişimde bulunan Muslu Yüksektepe, şimdi tekrardan Django için bir başlangıç rehberi oluşturdu. Sıfırdan Django öğrenmeye başlayanlar için oldukça faydalı olan bu kitap sadece konu anlatmak ile kalmıyor alınabilecek hataları ve çözümlerinide anlatıyor. Anlatım dili oldukça samimi ve açıklayıcı. Kendisi zaten olabildiğince yardımcı olmaya çalışıyor. Facebook taki Python Türkiye grubunu biraz incelerseniz bunu rahatlıkla görebilirsiniz.

DJANGO Nasıl Öğrenilir?

Her dil öğrenirken geçerli olan sabır tabiki Django içinde geçerli. Sabırlı bir şekilde kendinizi öğrenmeye adarsanız Django için Türkçe Kılavuz sizin için güzel bir başlangıç olacaktır. Umarım tüm Django öğrenmek isteyenlere faydalı olur.

Muslu Yüksektepe‘ ye böyle bir kaynağı bize kazandırdığı için tekrar teşekkür ederim.

Alttaki linkten Django Türkçe E-kitabı edinebilirsiniz. Aynı PDF üzerinden güncellemeler yapılmaktadır.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][su_button url=”http://bit.ly/djangoturkcekitap” style=”3d” icon=”icon: cloud-download”]Django Türkçe E-Kitap[/su_button][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.