Facebook Tasarım Değiştiriyor

Facebook tasarım değişiklikleri son zamanlarda büyük hız aldı. Facebook kullanıcılarına en iyi deneyimi sunabilmek için oldukça uğraşıyor. Tabi her tasarım değişikliğinde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Ama bu sefer ki tasarım oldukça rahat, hızlı ve güzel gözüküyor.

İlk olarak Yeni Zelanda’ da yayına girmeye başlayan tasarım, test sürecine dahil olan dünyadaki diğer Facebook kullanıcıları için de açık.

Her zaman olduğu gibi tüm kullanıcılar yavaş yavaş yeni tasarıma geçmeye başlayacak. Yeni tasarımda büyük yer kaplayan simgeler yerini daha az yer kaplayacak şekilde yazılı butonlara bırakıyor. Facebook yeni tasarımıyla arkadaş listeleri ve son yapılanlar sabit olarak görüntülenecek. Yeni tasarımda isimler kapak fotoğrafının bulunduğu alanda görsel içerisinde olacak. Kısa bilgilerinizde profil fotoğrafının yanında yer alacak. Hakkımda ve arkadaşlarım sayfası da yeni tasarımdan nasibini alacak ve değişecek.

Görünen o ki; Facebook yeni tasarımıyla sade ve kolay bir hal alacak. Umuyoruz ki bu geçiş çok uzun sürmez.

Yakın zaman da popüler olan Fred Nerby tarafından tasarlanmış yeni bir Facebook prototip tasarımı mevcut. Aşağıdaki videoya bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Bu videodaki gibi radikal değişimi Facebook yapar mı? Yaparsa da sonuçları ne olabilir?

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.