Android için Antivirus Yazılımları

Android dünyada en çok kullanılan mobil işletim sistemidir. En fazla kullanım oranına sahip olduğu için de virüs yapımcılarının ilgi odağı olmaktadır. Durum böyleyken bir sürü Android virüsü telefon ve ya tabletinize bulaşmak için hazır beklemekte.

Buraya kadar okuyanlar Android bu kadar tehlikeli bir sistem mi diye içten içe soruyorlardır. Hayır. Aslında Android çok güvenli bir mobil işletim sistemi. Virüslerin %99 u kullanıcı hatasından bulaşmakta. Bu konuda nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini size önümüzdeki günlerde bir yazı ile anlatacağım. Şimdilik kullanabileceğiniz en iyi Antivirus yazılımlarından bir sıralama yapacağım.

1- Trend Micro Mobile Security for Android : Benimde kullanmış olduğum ve çok beğendiğim bir uygulama. Uygulama anlık olarak tarama yapabiliyor. Yüklediğiniz uygulamaları çalıştırmadan önce tehlikeli olup olmadığına bakıyor. Mobil cihazınızı kaybettiğinizde yerini bulabiliyor, kilitleyebiliyor ve ya cihazınızı fabrika ayarlarına döndürebiliyorsunuz. Bunun yanında uygulama 30 gün deneme sürümü ile geliyor. Beğenip satın almak isterseniz  Trend Micro Yetkili Satıcısı olan https://www.helyum.com.tr/store/ yerden yıllık 19 TL gibi düşük bir fiyata satın alabilirsiniz.

2- TrustGo Security : Bu yazılımda Trend Micro kadar yetenekli bir uygulama. Aynı zamanda SMS, Kişiler gibi bilgilerinizi TrustGo sunucularına yedekleyebiliyorsunuz. Bu yazılımı ücretsiz olarak edinebilirsiniz.

3- AVG Antivirus Free : AVG antivirus yazılımı da benzer özellikler taşımaktadır. Anlık tarama, yazılım tehditlerini tarama özellikleri bir çok kullanıcıya yetmektedir zaten. AVG masaüstü bilgisayarlarda sıkça kullanılan bir antivirus olduğundan gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu ürün tamamıyla ücretsiz olup, isterseniz ücretli versiyonu da bulunmaktadır.

 

“Android için Antivirus Yazılımları” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.