Linux için Google Drive Uygulamaları

L

Google Drive, Google’ın çevirimiçi dosya depolama ve eşleştirme servisidir. Kullanıcılarına 15 GB’a kadar ücretsiz dosya depolama imkanı sunmaktadır. Pratik ve hızlı kullanımı sayesinde kısa zamanda geniş kitleler tarafından kullanılmaya başladı.

Google’ ın bu hizmetini Linux üzerinde kullanabileceğiniz resmi bir uygulama bulunmamaktadır. Bunun yerine 3. parti uygulamalar ile bu eksiklik tamamlanmaya çalışıyor. Bu sayfada bu uygulamaların tanıtımını yapacağız.

1. Ubuntu için Google Drive Önizleme Uygulaması
Ubuntu 14.04 te yüklü olarak gelen unity-scope-gdrive uygulaması sayesinde arama bölümünden Google Drive daki dökümanlarınızın ön izlemesini yapabilir ve tarayıcınızda direk olarak düzenlemeye başlayabilirsiniz. Yüklü değil ise yüklemek için aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz.

 2. Linux için Google Drive (insync)
Insync 3. parti ücretli bir uygulamadır. 15 günlük deneme sürümü ile deneyebilirsiniz. Resmi uygulamadan altta kalan bir yanı yoktur. Oldukça güçlü ve hızlı bir uygualamadır. İncelemek ve denemek için https://www.insynchq.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Serhan Yıldız

Balıkesir Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümü mezunuyum. SEO, Sosyal Medya, İnternet Reklamcılığı, Web Programlama, Motivasyon ve Performans Arttırma alanlarında MedyaZ İnternet Hizmetlerinde Kurumsal Danışman olarak görev yapmaktayım.

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategoriler

Son Yorumlar

Bumerang - Yazarkafe
SEO Uzmanı

SEO Uzmanı