WordPress 3.3 Sonny Çıktı

W

wordpress

WordPress‘ in bir çok yönden yeni özelliklerinin eklendiği ve performans ayarlarının yapıldığı 3.3 versiyonu bugün itibari ile yayınladı.  WordPress 3.3 sürümüne Sonny ismi verildi. WordPress 3.3 şuan için sadece İngilizce. Fakat eminim ki WordPress Türkiye ekibi çok kısa zamanda Türkçe çeviri işlemini yapacaktır.

Şimdi WordPress 3.3 Sonny ile gelen yeni özelliklere bakalım.
Güncelleme: WordPress Türkçe çıkmıştır.

Kullanıcılar için yenilikler

Sürükle ve bırak yükleme (upload) bölümü, navigasyon için hover özelliğinde menüler ve aktarma yardımcısı geliştirilmiş. Aktarma özelliği artık Tumblr bloglarını da destekliyor.

Yeniliklerden en çok göze batanı işaretçi ipuçları (pointer tips) özelliği. Bu özellik ile WordPress 3.3 sürümündeki yenilikler ve WordPress kullanımı ile ilgili yeni başlayanlara detaylı bilgiler ve kullanım ipuçları adım adım gösteriliyor. WordPress, bu özelliği yeni sürümlerde geliştirilen yeni özellikleri tanıtmak için de kullanacak.

Son olarak, WordPress yönetim paneli iPad ve dokunmatik ekranlı tabletler için daha kullanışlı hale getirildi.

Geliştiriciler için yenilikler

Geliştiriciler için yeni editör API özelliği geliştirildi. jQuery sürümü yenilendi ve yardım ekranları için yeni kancalar (hook) geliştirildi. Tüm yenilikler için Codex‘e bakabilirsiniz.

WordPress, yeni sürümün duyurusu WordPress 3.3 “Sonny” (İngilizce) başlıklı yazı ile yaptı. WordPress.org’daki yazıda geliştirici isimlerini de görebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Serhan Yıldız

Balıkesir Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümü mezunuyum. SEO, Sosyal Medya, İnternet Reklamcılığı, Web Programlama, Motivasyon ve Performans Arttırma alanlarında MedyaZ İnternet Hizmetlerinde Kurumsal Danışman olarak görev yapmaktayım.

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategoriler

Son Yorumlar

Bumerang - Yazarkafe
SEO Uzmanı

SEO Uzmanı