WordPress 3.6 Yayınlandı

Merakla beklenen WordPress blog yazılımının 3.6 sürümü bugün yayınlandı. Şuan sadece ingilizce sürümü var. Gün içerisinde Türkçe sürümü de yayınlanacaktır.

WordPress 3.6 ile gelen yeni özellikleri incelemekte fayda görüyorum. Kullanmaya başlamadan önce ön bilgi olması her zaman daha iyidir.

WordPress 3.6 ile gelen yeni özellikler;

Yazı Formatları

WordPress ekibi yazı formatlarını metin editörünün üzerine alarak kullanım kolaylığını en üst düzeye çıkarmış. Bu sayede farklı formatlarda yazıları çok daha kolay bir şekilde ekleyebileceğiz.

Ses / Video Ekleme

Yeni dizayn ile yazılarınıza ses ve video eklemelerini çok kolay yapabileceksiniz. Ses ve videoları yazınıza ister farklı bir URL den veya kütüphane içerisinden kolaylıkla seçip ekleyebiliyorsunuz. Bu tamamen yeni bir özellik değil. Sadece kullanımı kolaylaştırmak ve yeni başlayanların kolayca alışmasını sağlamak amacıyla bir iyileştirmedir.

Otomatik Kayıt

Otomatik kayıt sayesinde yazarlar yazdıkları hiç bir yazıyı kaybetmek zorunda kalmayacaklar. Wordpess sizin için otomatik kayıt yapacak.

Yeni Tema : Twenty Thirteen

WordPress 3.6 ile gelen varsayılan tema “Twenty Thirteen” dir. Bu temada farklı yazı formatlarını kullanmak çok kolay. Ayrıca bu temanın en önemli özelliklerinden biride responsive tasarıma sahip olmasıdır.

Navigasyon Menüleri

WordPress 3.6 da navigasyon menülerinin akordiyon tabanlı arayüzü basitleştirilip daha rahat kullanım olanağı sağlandı.

Gönderi Kilitleme

Birden fazla yazarın aynı sistemi kullandığı durumlar için oldukça faydalı olabilecek bir özellikte geliyor. Her yazar kendi yazısını kilitleyebiliyor. Böylece diğer yazarlar kitlenen yazı üzerinde değişiklik yapamıyor.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.