Periscope kapatılabilir!

Türkiye’ nin klasik sosyal medya yasaklarına her an bir yenisi eklenebilir. Bilişim Hukuku Derneği, canlı yayın yapılmasına olanak sağlayan Periscope’ un her an kapatılabileceğini duyurdu.

Türkiye’de internet kullanıcıları sosyal medya yasaklarına alışık. Bu sefer yasaklanacak uygulamalar arasına Periscope da katılmak üzere. Daha önceden Blogspot, Youtube, Facebook ve Twitter gibi büyük sosyal ağlarda erişim kısıtlaması gelmişti.

Türkiye’ de sosyal medya üzerinden telif haklarını gözetleyen Bilişim Hukuku Derneği, canlı yayın yapılan Periscope a erişim yasağı gelebileceğini açıkladı.

En son geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe – Shakhtar Donetsk arasında oynanan maçın bir çok kişi tarafından Periscope üzerinden canlı yayınlanması bu mücadeleyi tetiklediğini düşünüyorum. Bu ve benzeri telif ihlalleri engellenmez ise Periscope un kısa süre içerisinde kapanacağı açıklaması yapıldı.

Periscope hakkında son karar önümüzdeki günlerde verilecek.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.