Etkili Blog Yazmak İçin İpuçları

E

Blog Yazarlığı Kursu dahilindeki ipuçlarımızdan biride etkili blog yazısı yazmak. Dikkat çekici blog yazıları yazmak için yazımı okuyabilirsiniz. Hepimiz yazılarımızın çok beğenilmesini, severek okunmasını, devamının tıpkı bir filmin yeni serisi gibi beklenmesini isteriz. Bunun için size verebileceğimiz birkaç ipucumuz var.

Özgün Olmak

Eğer gerçekten bu iş için çok istekli ve kazanç için değil de insanlarla bir şeyler paylaşmak ise bunun için yapmanız gereken en önemli şeylerden belki de ilki özgün olmaktır. Çünkü özgün olmak sizi diğer yazarlardan ayırır ve okuyucuyu size çeker. Eğer bu özgünlüğün devamlılığını sağlayamazsanız da yine aynı şekilde okuyucu size bağlı kalmayacak sizin yazılarınızın sıkı takipçisi olmayacaktır.

bigstock-blog-icon1Kimin İçin Yazdığınız Çok Önemlidir

Yazılarınızı kimin için yazdığınız çok büyük önem taşır. Çünkü eğer kimin için yazdığınızı, hangi yaşa hitap ettiğinizi bilmezseniz yazı içindeki hitap şekli okuyucu için anlaşılır olmaz ve okuyucu bundan sıkılır.

Uzman Olduğunuz Alanlarda Yazmaya Gayret Gösterin

Eğer yazılarınızı uzman olduğunuz alanlarda yazarsanız okuyucu sizin yazılarınızdan sıkılmaz. Çünkü sizin alanlarınızı artık okuyucu da bilmektedir ve tıpkı izlediğiniz dizinin yeni sezonu gibi merakla beklerler yeni yazılarınızı yayınlamanızı.

Karmaşık Cümleler Kurmaktan Kaçının, Basit Ve Anlaşılır Yazın

Yazarken karmaşık kelimeler yazmaktan çekinmek, açık ve anlaşılır bir dille yazmak size fayda sağlayacaktır çünkü bu okuyucunun sizin yazılarınızı anlaması için ve yorumlaması için çok önemlidir. Mesela örnek verecek olursak eski dillerden anlamını bilmediği bir şeyi aramakla uğraşmamalıdır okuyucu.

blog (1)

Yazım ve Noktalama Kurallarına Uymak

Bu kurallara uymak okuyucuyu sizin dil bilgisi bilginiz olduğu hakkında görüşlerini etkiler ve okuyucunun imla düzeltmenizi istemesi pekte hoşunuza gitmez.

Güncel Olması.

Yazınız güncel konulardan olmalıdır. Örneğin eğer hafta sonu oynanacak olan bir futbol maçı derbisi hakkında yazılabilir veya ülke çapındaki gelişmeler hakkında olabilir.

Bizim tavsiyelerimiz size bu yönde olacaktır eğer bu maddelere ve yazdıklarımıza dikkat ederseniz gözle görülür bir şekilde yazılarınız yüksek hit sayılarına ulaşacaktır.

Blog Yazarları için Tema Seçimi yazımızı okudunuz mu?


Also published on Medium.

Yazar Hakkında

Serhan Yıldız

Balıkesir Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümü mezunuyum. SEO, Sosyal Medya, İnternet Reklamcılığı, Web Programlama, Motivasyon ve Performans Arttırma alanlarında MedyaZ İnternet Hizmetlerinde Kurumsal Danışman olarak görev yapmaktayım.

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

yazan Serhan Yıldız

Serhan Yıldız

Balıkesir Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümü mezunuyum. SEO, Sosyal Medya, İnternet Reklamcılığı, Web Programlama, Motivasyon ve Performans Arttırma alanlarında MedyaZ İnternet Hizmetlerinde Kurumsal Danışman olarak görev yapmaktayım.

Get in touch

Quickly communicate covalent niche markets for maintainable sources. Collaboratively harness resource sucking experiences whereas cost effective meta-services.