Neden Blog yazılır?

Bu sorunun aslında net bir cevabı yok. Kimi blog yazarları içlerindeki yazma aşkı için yazar, kimi içini dökmek için, kimi deneyimlerini paylaşmak için, kimi bir ağ kurabilmek için kimi de para kazanmak için. Bunların hepsi bir arada olabildiği gibi olmaya da bilir. Bunun için daha başlamadan ne için blog yazmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor.

Neden Blog Yazılır?

İçinizdeki yazma aşkı için ise eğer; bol bol yazın. Aklına gelen her hangi bir şey olabilir. Okuyucu endişeniz yok. Konu derdiniz yok. Okuyucularınız beğendi mi beğenmedi mi derdi yok! Her şey sizin elinizde. Kafası en rahat blog yazarı tipidir.

İçini dökmek için ise eğer; yine kafanız rahat. Seçtiğiniz konuda da rahatça yazabilirsiniz. Ve ya her hangi bir konuda. Sürekli yazı girmek gibi bir derdiniz olmaz.

Deneyimlerinizi paylaşmak için ise eğer; kendinize güvendiğiniz alanları içeren bir blog tutabilirsiniz. Okunma endişeniz var ise ilk zamanlarda bu size biraz problem yaşatabilir. Neredeyse hiç bir blog ilk günden binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmaz( istisnalar az da olsa var).  Bunun avantajı deneyimlerinizi paylaşarak farkedilmenizi sağlamasıdır.

Ağ kurmak için ise eğer; İngilizceden gelen yarım yamalak dilimize yerleşen “Network Oluşturma” deyimi için biraz daha fazla uğraş vermeniz lazım. Yeni insanlarla tanışmak , hele ki internet üzerinden gerçek hayattakinden çok daha kolay değil aslında. Bir güven problemi her zaman oluyor. Bunun için blogunuz ile oluşturduğunuz ağınızdaki kişilerle gerçek hayatta görüşmeler ayarlamak doğru bir seçim olacaktır.

Para kazanmak için ise eğer; işte en zoru bu… Sanırım bu yazıyı okuyan bir çok blog yazarı adayı bunu bekliyordu 🙂

 

“Neden Blog yazılır?” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.