SEO Dersleri – 3 – SEO Terimler

S

Index: Bu tabir aama motorlarında listelenmeye başlanmak için kullanılır. Yeni bir sayfanızın arama motorları tarafından kaydedilmesi veya eski bir sayfada yaptığınız bir güncellemenin yine arama motorları tarafından kaydedilmesini belirtmede kullanılır. Index Sayısı ise arama motorunun kaydettiği tüm sayfalarınızın sayı olarak bütünüdür.

Arama Motoru Dostu(Search Engine Friendly): Bu terim web sitesinin SEO uyumunu belirtir. Çoğunlukla link yapılarında kullanılan bir terimdir. Hit: Web sitenize gelen ziyaretçilerin sayısını belirten bir kavramdır. Günlük, aylık, anlık gibi varyasyonları vardır.

Anlık Hit: Aynı anda sitenizde bulunan ziyaretçi sayısını temsil eder.

Tekil Hit: Birbirinden farklı kullanıcılara verilen ziyaretçi sayısıdır. Bir kullanıcı sitenize girdikten sonra kaç tane sayfa gezerse gezsin Tekil Hit olarak karşılığı 1 dir.

Çoğul Hit: Sitenize gelen ziyaretçilerin toplam olarak gezdiği sayfaların sayısıdır. Bir kullanıcı sitenize girdiğinde ve 10 sayfa dolaştığında Tekil Hit e katkısı 1 iken çoğul hite katkısı 10 dur.

Yazar Hakkında

Serhan Yıldız

Balıkesir Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümü mezunuyum. SEO, Sosyal Medya, İnternet Reklamcılığı, Web Programlama, Motivasyon ve Performans Arttırma alanlarında MedyaZ İnternet Hizmetlerinde Kurumsal Danışman olarak görev yapmaktayım.

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategoriler

Son Yorumlar

Bumerang - Yazarkafe
SEO Uzmanı

SEO Uzmanı