Vodafone Smart Tab 10Vodafone Smart Tab 10 güncellemesi az önce geldi. Sistem Güncellemesi adı altında gelmiş bulunmakta. 48.5 MB boyutunda. Şuan indiriyorum. Kurulumunu yaptıktan sonra yazı güncellenecektir.

Ayarlar > Tablet Hakkında > Sistem Güncellemeleri bölümünden Şimdi Denetle diyerek güncellemeyi görebilirsiniz. 

Not: Güncellemeye başlamadan önce OTA RootKeeper programı ile root yetkinizi yedeklemeniz önerilir. Aksi takdirde root yetkiniz kalkacaktır.

Güncelleme 48.5 MB boyutunda. İndir dedikten sonra indirmeye başlıyor. İndirme işlemi bitince Yeniden Başlat ve Kur seçeneği var. Tıkladığınızda tablet yeniden başlatıyor ve güncelleme kurulum ekranına gidiyor. Sizin birşey yapmanıza gerek kalmadan otomatik olarak yüklüyor güncellemeyi. Yaklaşık 4 dakika kadar sürecek. Güncelleme işlemi bitince tableti tekrar yeniden başlatıyor.

Yeniden başlattıktan sonra ilk açılış biraz uzun sürebilir. Telaş etmeyin. Geçte olsa açılıyor.

Bu güncelleme Android 4.0 ICS güncellemesi değildir. Bu güncelleme sistem güncellemesidir. Bu güncelleme ile bazı hataların, resetlenme, kapanma ve kitlenme gibi sorunların önüne geçilmeye çalışılmıştır. Bu güncellemede gözle görülecek yeniliklerden çok sistem stabilleştirme yapılmış.

İlk izlenimim; Google Dökümanlar önceden hata verip kapanıyordu. Şimdi sorunsuz çalışmakta. Ama Google Music halen sorunlu.

Sistem uygulamalarını sildikleri için update yapamayan kullanıcılar

Öncelikle hangi programları sildiyseniz aşağıdan onu indirip /system/app klasörünün içine kopyalayın. Daha sonra tabletinizi Fabrika ayarlarına döndürün. Bu işlemi yaparken tüm bilgileriniz silinecek. Android kurulumunu yapın. Daha sonra güncelleştirme yapabilirsiniz. Güncelleme yok ise Ayarlar > Tablet hakkında > Derleme Numarası na bakın. İçinde V03 yazıyor ise güncelleme olmuş demektir.

Aşağıdaki listede almayan bir uygulamayı sildiyseniz yorum olarak bırakın yüklerim listeye.

[wpdm_file id=7] [wpdm_file id=8] [wpdm_file id=9] [wpdm_file id=10] [wpdm_file id=11] [wpdm_file id=12] [wpdm_file id=13] [wpdm_file id=14] [wpdm_file id=15] [wpdm_file id=16]